BGP

zprávy

Víte o propojovacím kabelu pro úpravu režimu?

Velká poptávka po větší šířce pásma podnítila vydání standardu 802.3z (IEEE) pro gigabitový Ethernet přes optické vlákno. Jak všichni víme, moduly transceiveru 1000BASE-LX mohou fungovat pouze na jednovidových vláknech. To však může představovat problém, pokud stávající optická síť využívá vícevidová vlákna. Když se jednovidové vlákno spustí do vícevidového vlákna, objeví se jev známý jako zpoždění diferenciálního režimu (DMD). Tento efekt může způsobit generování více signálů, které mohou zmást přijímač a způsobit chyby. K vyřešení tohoto problému je zapotřebí propojovací kabel pro úpravu režimu. V tomto článku některé poznatky o propojovací kabely pro úpravu režimu bude představen.

Co je propojovací kabel pro úpravu režimu?

Propojovací kabel pro úpravu režimu je duplexní vícevidový kabel, který má na začátku přenosové délky malou délku jednovidového vlákna. Základním principem kabelu je, že spustíte svůj laser do malé části jednovidového vlákna, pak se druhý konec jednovidového vlákna připojí k vícevidové části kabelu, přičemž jádro je posunuto od středu multimódového vlákna. vlákno.

Jak je vidět na obrázku

Cord

Tento offsetový bod vytváří spuštění, které je podobné typickým multimódovým spuštěním LED. Použitím offsetu mezi jednovidovým vláknem a vícevidovým vláknem eliminují propojovací kabely pro úpravu režimu DMD a výsledné vícenásobné signály, což umožňuje použití 1000BASE-LX přes stávající multimódové kabelové systémy. Proto tyto propojovací kabely pro úpravu režimu umožňují zákazníkům upgrade jejich hardwarové technologie bez nákladného upgradu jejich továrny na vlákna.

Několik tipů pro použití propojovacího kabelu Mode Conditioning

Poté, co jste se dozvěděli o některých znalostech propojovacích kabelů pro úpravu režimu, ale víte, jak je používat? Poté budou uvedeny některé tipy pro použití kabelů pro úpravu režimu.

Propojovací kabely pro úpravu režimu se obvykle používají v párech. Což znamená, že pro připojení zařízení ke kabelové továrně budete na každém konci potřebovat propojovací kabel pro úpravu režimu. Takže tyto propojovací kabely se obvykle objednávají v číslech. Můžete vidět, že si někdo objedná pouze jeden propojovací kabel, pak je to obvykle proto, že si ho nechávají jako náhradní.

Pokud je váš modul transceiveru 1000BASE-LX vybaven konektory SC nebo LC, ujistěte se, že jste připojili žlutou nohu (jednomódový) kabelu k vysílací straně a oranžovou nohu (multimode) k přijímací straně zařízení. . Záměnu vysílání a příjmu lze provést pouze na straně kabelového zařízení.

Propojovací kabely pro úpravu režimu mohou převádět pouze jeden režim na více režim. Pokud chcete převést multimódový na jednorežimový, bude vyžadován konvertor médií.

Kromě toho se propojovací kabely pro úpravu režimu používají v okně optické vlnové délky 1300nm nebo 1310nm a neměly by se používat pro okno s krátkou vlnovou délkou 850nm, jako je 1000Base-SX.

Mode conditioning patch cords

Závěr

Z textu víme, že propojovací kabely pro úpravu režimu skutečně výrazně zlepšují kvalitu datového signálu a prodlužují přenosovou vzdálenost. Ale při jeho používání je třeba mít na paměti také několik tipů. RAISEFIBER nabízí propojovací kabely pro úpravu režimu ve všech variantách a kombinacích SC, ST, MT-RJ a LC optických konektorů. Všechny propojovací kabely pro úpravu režimu RAISEFIBER jsou ve vysoké kvalitě a za nízkou cenu.


Čas odeslání: září 03-2021